تابلو فرش ها فرش های تزئینی هستند که تصویری از طبعیت، باغ و رودخانه و چهره های تاریخی و… مانند عکس قاب شده و روی دیوار نصب می شوند. تابلو فرش های روی دیوار نصب شده ، جلوه ای خیره کننده به محیط می بخشد و تحسین همگان را به همراه دارد. 

تابلو فرش ها به دو گروه دست ساز و ماشینی طبقه بندی می شوند. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تولید تابلوفرش‌های دستباف گونه با شانه و تراکم بالا و قیمت بسیار مناسب‌تر یکی از محبوب‌ترین‌ها در بین خریداران تابلو فرش می‌باشند. تابلوفرش‌های ماشینی در کنار استفاده از الیاف صددرصد اکریلیک و تعداد تراکم گره بالا، از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند که این موضوع بر طول عمر آن‌ها می‌افزاید. ایران یکی از تولید کنندگان اصلی این محصول در جهان است. این محصول لوکس و ارزشمند علاوه بر جنبه تزئینی ، یک اثر هنری لوکس محسوب می شود. ارزش هنری تابلو فرش به ترتیب، میزان استفاده از رنگ های طبیعی و ترکیب این رنگ ها بستگی دارد، اما قیمت فرش عمدتاً به رنگ بندی، طرح و ساختار، اندازه، متریال، ساختار، نوع تابلو فرش بستگی دارد. 

از جمله طرح‌های پرفروش تابلوفرش‌ها می‌توان طرح‌های زیر را نام برد:

  • تابلوفرش منظره:تابلو فرش‌های طرح منظره با داشتن تصاویر زیبا از مناطق کوهستانی، جنگلی، ییلاقی و روستایی سبب آرامش و زیبایی دوچندان محیط منزل می‌شوند.
  • تابلوفرش چهره:خیلی از خانواده‌ها تمایل دارند تا تصاویر عزیزانشان بر روی فرش بافته شود و به‌صورت تابلو فرش استفاده نمایند که این امکان از روی عکس و چهره وجود دارد.
  • تابلوفرش وان‌یکاد:خانواده‌های مذهبی و مسلمان علاقه زیادی به تابلوفرش‌های دارای آیه قرآنی دارند که تابلوفرش وان‌یکاد یکی از پرفروش‌ترین تابلوفرش‌های آیه است.