*تابلو فرش خود را قاب کنید: نکته مهم در نگهداری تابلو فرش این است که آن را قاب کنید. قاب کردن تابلو فرش علاوه بر اینکه زیبایی آن را دو چندان می‌کند موجب افزایش طول عمر فرش نیز می‌شود. 

*به شدت در نحوه نصب تابلو فرش خود کوشا باشید: سعی کنیدتابلو فرش را به شکل مستقیم روی دیوار گچی یا آهکی آویزان نکنید. برخورد بدنه فرش با این مواد به مرور زمان به تابلو فرش آسیب می‌رساند و تار و پود آن را از بین می‌برد.

*هر مکانی را برای نصب تابلوفرش انتخاب نکنید: نصب تابلو فرش روی دیواری که نورگیر است و خورشید مستقیم بر آن می‌تابد، در بلند مدت موجب رنگ پریدگی فرش شما خواهد شد. همینطور تاریکی، فرصت مناسبی را برای رشد بیدها فراهم می‌کند و فرشی که در تاریکی مطلق نگهداری می‌شود به راحتی بید زده خواهد شد.

*جهت مراقبت از تابلوفرش : اگر به هر دلیل تصمیم گرفتید تا تابلو فرش خود را از روی دیوار بردارید، هرگز آن را با قاب نگهداری نکنید. برای اینکه طول عمر فرش خود را افزایش دهید می‌بایست آن را از قاب خارج کرده و فرش را به صورت لول شده نگهداری نمایید.

*از رسیدن آب و رطوبت به تابلوفرشتان جلوگیری کنید: به یاد داشته باشید تابلو فرش‌ها پاخور نمی‌شوند که نیاز به شستشوی مداروم داشته باشند. بنابراین برای نظافت آنها، تنها کافی است گرد و غبار فرش را با استفاده از سری‌های مخصوص جاروبرقی بگیرید.