کجای خونه رو فرش کنیم ؟

وقتی موقع خرید فرش میشه یکی از معضلات پیش رو بعد از انتخاب سایز مناسب این است که برای کدام قسمت منزل فرش بخریم و کجا بدون فرش باشد .آیا راهرو ها نیاز به فرش دارد ؟ کنار تخت چطور ؟ یا اصلا نیاز هست برای جلوی درب ها پادری تهیه کنیم یا نه ؟ اگر قرار باشد کمی در چیدمان منزل دقت به خرج دهیم باید برای انتخاب بهترین نوع فرش ، مبل یا پرده یا حتی طراحی دیوارها تحقیق کنید. 

انتخاب بهترین ابعاد فرش برای محیط به دو دیدگاه مصرف کننده بستگی دارد .در کشور ما خیلی از خانواده ها از فرش بیشتر از مبلمان استفاده می کنند و حتی در بعضی شهرها فرش و پشتی ها هنوز جای خود را به مبلمان نداده اند چرا که راحتی و لم دادن روی فرش لذتی نیست که بشود به راحتی از آن گذشت.


دکوراسیون مدرن با فرش

استفاده از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن امروزه رایج شده است. حتی شاید جالب باشد که بدانید که در بسیاری از کشورهای اروپایی استفاده از فرش می‌تواند جلوه و زیبایی خاصی را به محیط مورد نظر ببخشد. فرقی ندارد که شما از سبک مدرن استفاده کنید و یا اینکه دوست داشته باشید یک سبک سنتی داشته باشید، در هر صورت استفاده از فرش نه تنها لازم است بلکه زیبایی محیط را دوچندان خواهد کرد. انتخاب فرشی که با توجه به رنگ‌بندی محیط مورد نظر، رنگ زیبایی داشته باشد، می‌تواند محیط شما را به یک محیط صمیمی و گرم تبدیل کند. اگر فرشی مناسب با دکوراسیون انتخاب شود یا به قول خودمان فرش را با دکوراسیون ست کنیم، جلوه زیبایی به منزل و محل کار می‌دهد. 

فرش برای راحتی خانواده 

کاربرد فرش ها از قدیم برای راحتی خانواده بوده است اگر هنوز هم از مبلمان کمتر استفاده می کنید بهتر از طوری ابعاد فرش را در نظر بگیرید که کل فضای اتاق را بپوشاند .پیشنهاد می شود اگرسایز خانه با قواره های استاندارد فرش ها جور نمی شود به شرطی که مالک منزل باشد و قصد جا به جایی نداشته باشید فرش ها را با ابعاد سفارشی تهیه کنید . استفاده از چندین تکه کناره فرش در یک محیط فضا را به شدت شلوغ نشان می دهد و زیبایی فرش را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.


فرش اتاق خواب

معمولاً تحت در وسط اتاق است و به یکی از دیوارهای اتاق خواب تکیه می‌دهد. فرش اتاق خواب باید زیر تخت باشد. توازن و تقارن آرامش بصری ایجاد می‌کند. مقدار زمین خالی اطراف قالی اهمیت کمتری نسبت به داشتن فضای کافی قالی در اطراف تخت برای تجربه حس راحتی دارد. ممکن است بخواهید قالیچه‌تان در مسیرهای اصلی رفت و آمد قرار بگیرد تا وقتی در اتاق خواب راه می‌روید بر روی لبه‌های قالی پا بگذارید. در باید به راحتی از روی قالی رد شده و بسته شود.اندازه فرش برای آشپزخانه 

باید ابعاد آشپزخانه را دانسته و متناسب با ابعاد ، فرشی انتخاب کرد . فرش نباید تمام فضا را پوشش دهد . از آنجایی که آشپزخانه دارای سایز و ابعاد استاندارد نیست و از طرفی قرار گرفتن انواع وسایل مانند کابینت و ... در گوشه و کنار آشپرخانه فضا را از استاندارد خارج می کند ، خرید فرش های ماشینی در ابعاد استاندارد کار دشواری است . گلیم فرش های ماشینی در هر سایز و اندازه ای قابل تهیه بوده و حتی اگر نیاز به سایزی داشته باشید که در بازار موجود نباشد می توانید با سفارش دادن اندازه مورد نظر در کم ترین زمان ممکن ( کم تر از چند روز) گلیم فرش با ابعاد مورد نظر را دریافت نمایید .