راهنمای جامع شناخت و خرید فرش های مدرن

وجود فرش‌ در منزل، حس گرمی و صمیمیت را منتقل می کند و به سادگی آرامش را فریاد می‌زند.  فرش مدرن خاص، با تلفیق هنر زیبا شناسی معاصر و حس نوستالژی گرم و صمیمی خود، بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی مدرن منزل شما است. اگر دوست دارید چیدمان منحصر به فردی داشته باشید به سراغ سبک مدرن و خاص بروید.

انواع فرش مدرن

با توجه به تقاضای روزافزون برای فرش مدرن و ست نمودن آن با دکوراسیون مدرن امروزی، تنوع بالایی در این نوع فرش با توجه به الیاف، طرح، جنس و کاربرد آن به وجود آمده است که افراد می توانند مطابق سلیقه خاص خود، مناسب ترین فرش را برای چیدمان منزل مدرن خود انتخاب نمایند. از جمله انواع فرش مدرنی که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده اند می توان به گلیم فرش، فرش فانتزی، شگی، چهل تکه، کهنه نما، فرش کلاژ یا وینتیج، ساده و مینیمال، فرش سه بعدی و... اشاره نمود.

رنگ فرش مناسب دکوراسیون مدرن

انتخاب رنگ فرش مناسب در چیدمان هر مدل دکوراسیونی ازجمله مدرن اهمیت بسیار زیادی دارد. رنگ های تیره و روشن بیشترین استفاده از دکوراسیون مدرن دارند. خرید فرش های کرمی رنگ و فرش های سورمه ای رنگ برای استفاده از دکوراسیون های مدرن بیش از سایر رنگ ها پیشنهاد میشود.

علاوه بر طرح و نقش فرش، باید در انتخاب رنگ فرش برای دکوراسیون های مدرن به سایر المان های منزل خود نیز دقت ویژه ای داشته باشید. رنگ مبلمان و رنگ کوسن خود را با رنگ فرش ست کنید یا از رنگ های متضاد استفاده کنید.

اصول و قواعد انتخاب فرش برای دکوراسیون مدرن که به تائید متخصصان و هنرمندان این عرصه رسیده است عبارتند از :

  1. در دکوراسیون مدرن از فرش­هایی با طرح­ های ساده و خلوت استفاده می ­شود. رعایت این نکته در فضاهای با ابعاد کم بسیار مهم است زیرا در صورت بی توجهی به این امر، فضای حاصله، کوچکتر از اندازه واقعی به نظر می­رسد.
  2. در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن، رنگ­های خنثی مورد استفاده قرار می­گیرند.
  3. برای انتخاب فرش در هر فضایی باید به ابعاد فرش و محیط دقت شود و لازم است فرشی برای فضا انتخاب شود که از هر چهار طرف با دیوارها فاصله داشته باشد و تنها پایه جلویی مبلمان روی فرش قرار گیرد.
  4. در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن می­توان روش سنتی پهن کردن فرش را نادیده انگاشت و به جای یک فرش بزرگ از چند فرش کوچک­تر برای مفروش نمودن فضا استفاده نمود. ایجاد فضای خالی بین فرش ­ها با یکدیگر و بین فرش و دیوارها می ­تواند سبب جذابیت چیدمان دکوراسیون گردد.
  5. در اتاق خواب­ ها اندازه فرش باید بزرگ­تر از اندازه تخت خواب در نظر گرفته شود تا بخشی از فرش بیرون از تخت قرار گیرد و فرد در زمان بیدار شدن از خواب از گرما و نرمی فرش بهره­ مند شود.
  6. از نظر قواعد انتخاب فرش برای دکوراسیون مدرن، گزینش و خرید فرش باید اولین فعالیت طراحی دکوراسیون باشد.