انواع و ویژگی‌های فرش ماشینی مدرن

فرش‌های مدرن را می‌توان به زیر گروه‌های فرش شگی، فرش مراکشی، فرش فانتزی،  فرش کودک، فرش کهنه نما یا وینتیج و فرش‌های گبه ماشینی و تقسیم بندی کرد.

فرش شگی

فرش شگی یکی دیگر از انواع فرش‌های مدرن می‌باشد، از الیاف پرز بلندی بافته شده‌اند و امروزه طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. بافت الیاف فرش‌های شگی به گونه‌ای است که این نوع فرش‌ها ظاهری منحصر به فرد با پرزهای بلند داشته باشند.

فرش مراکشی

فرش‌های مراکشی یکی دیگر از فرش‌های فانتزی یا مدرن است. نقشه‌ی این نوع فرش‌ها مربوط به شمال مراکش می‌باشد که در سال‌های اخیر ایرانیان از نقوش فرش مراکشی در فرش‌های ماشینی استفاده کرده‌اند.

فرش فانتزی

اولین ویژگی فرش‌های مدرن، استفاده از طرح های ساده با اشکال هندسی ساده می‌باشد.  نقوش فرش مدرن با رنگ‌های خاصی از هم جدا می شوند و حاشیه ها دقیق هستند. فرش های بافته شده به سبک مدرن در طرح های ساده و کم نقشی هستند و در اکثر این نوع فرش‌ها دو تا سه رنگ بافته می شود که از مهم‌ترین آن‌ها می توان به رنگ های نقره ای و دلفینی اشاره کرد.

فرش کودک

همان طور که از نام این فرش پیداست، فرش کودک برای اتاق یا فضای کودکانه طراحی شده است. در طراحی این فرش از شکل‌‌‌های کودکانه، تصاویر کارتون‌‌‌ها، شخصیت‌‌‌های انیمیشنی و ... استفاده شده است. این فرش معمولا با نخ‌‌‌های هیت ست شده بافته‌‌ می‌شود، تا مشکلی برای کودک ایجاد نکند.

فرش کهنه نما (وینتیج)

فرش کهنه نما یا وینتیج نوعی فرش مدرن و امروزی می‌باشد که در واقع فرش هایی با ظاهر قدیمی و شبیه به فرش های بسیار قدیمی است که در زمان حاضر بافته یا تولید می شوند.

گبه ماشینی

گبه ماشینی بین انواع فرش‌‌‌های ماشینی بیشترین ضخامت را دارد که به همین دلیل برای استفاده در اتاق خواب گزینه بهتری است. فرش گبه ماشینی به دلیل ارتفاع زیاد نخ خاب حس نرمی بیشتری را انتقال‌‌ می‌دهد.


مهم‌ترین ویژگی‌های فرش مدرن

  1. طراحی خارج از چارچوب
  2. بافت متفاوت و منحصر به فرد در بعضی مدل‌ها مانند فرش شگی      و فرش فریز
  3. استفاده از نقشه‌های مدرن و انتزاعی
  4. تنوع بی نظیر در رنگ و طرح
  5. قابلیت بافت با الیاف طبیعی و مصنوعی
  6. رنگ بندی شاد و استفاده از طیف‌های غلیظ رنگ
  7. قابلیت استفاده در تمام قسمت‌های خانه

سخن آخر

فرش‌های مدرن نسل جدید فرش‌ها هستند که به صورت دستباف و ماشینی تولید می‌شوند. این فرش‌ها با وجود جدید بودن، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. دلیل آن هم تغییر سبک زندگی و دکوراسیون‌های خانه‌ها است. اصلی‌ترین ویژگی فرش‌های مدرن که آن را از سایر فرش‌ها جدا می‌کند، نقشه و طرح آن است.

نقشه فرش‌های مدرن از هیج قانون و قاعده‌‌ای پیروی نمی‌کنند. آن‌ها طراحی ساده و خلوتی دارند. این فرش‌ها را نمی‌توان در دکوراسیون‌های کلاسیک استفاده کرد و مناسب فضاهای مدرن هستند. فرش‌های مدرن به چند گروه تقسیم می‌شوند که هر کدام با توجه به ظاهر و نوع بافتشان ویژگی‌های خاص خود را دارند.

تنوع فرش‌های مدرن بسیار زیاد است. به همین دلیل بهترین راه برای خرید فرش مدرن، خرید اینترنتی فرش است. در خرید اینترنتی شما می‌توانید در زمان کوتاه و بدون صرف انرژی و هزینه فروشگاه‌های زیادی را ببینید. پیشنهاد ما به شما، فروشگاه فرش خاص است. شما می‌توانید از سایت این فروشگاه خرید فرش مدرن ماشینی را انجام دهید. مزیت خربد از فرش خاص این است که تمام فرش‌ها شناسنامه و ضمانت نامه دارند.