با واژه خشتی آشنایی دارید؟

واژه‌ی خشت شما را به یاد چه چیزی می‌اندازد؟ در قدیم با استفاده از خاک رس و گل و آب، خشت‌های گلی می‌ساختند که حکم آجر و بلوک‌های امروزی را داشت و از آن در ساخت خانه‌های قدیمی و دیوارهای خشتی استفاده می‌کردند. در واقع با روی هم قرار دادن این خشت‌ها که تقریباً از استحکام بالایی نیز برخوردار بودند، بناهای زیبایی می‌ساختند که اگر به مناطق باستانی ایران سفری داشته باشید به طور قطع از این دست بناها را به کرات مشاهده خواهید کرد.

هنگامی که حرف از خرید فرش کلاسیک به میان می‌آید، فرش‌ ایرانی به طور حتم یک قدم جلوتر از فرش‌های تولیدی در دیگر کشورها است. تصور کنید به تعداد قبایلی که در آن‌ها فرش بافی انجام می‌شود تنوع فرش داریم، به علاوه این که تمام فرش‌های دستبافت نقشه‌ها و طرح‌های یکسانی ندارند که همین مورد رقمی بزرگ از تنوع فرش در ایران را بدست می‌دهد.

این در حالی است که فرش‌های ماشینی هم در کنار فرش‌های دستبافت به بازار آمدند و امروزه طرفداران بیشتری دارند چرا که از قیمتی کمتر از فرش‌های دستبافت برخوردارند. البته که تنوع طرح، رنگ و جنس نیز از دلایلی است که افراد ممکن است فرش ماشینی را به انواع دستبافت آن ترجیح دهند.


در میان انواعی از فرش که می‌توانیم آن را نام ببریم و تا مدت‌ها از آن صحبت کنیم، انواعی از فرش هستند که با نام فرش خشتی و یا قابی آن را می‌شناسیم.

 فرش های خشتی بافت کاشان تلفیقی از طرح های مدرن و سنتی است و طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهد.

در حال حاضر در چندین شهر مختلف از جمله کاشان انواع و اقسام فرش های ماشینی طرح خشتی بافته و عرضه می شود. علاوه بر این، متناسب با نوع منزل، متراژ اتاق یا سالن و … و تراکم 1200، 3600 ، 1500 می توانید نوع دلخواه را خریداری کنید.

 فروشگاه فرش خاص همواره در تلاش است توسط همکاری با شرکت های تولید کننده فعال، انواع و اقسام قالی های خشتی را با قیمت مقرون به صرفه و متناسب ارائه دهد.